Konferencja: „Dobre pomysły na trudne zachowania”

loga_napisy

Serdecznie zapraszają na

Konferencję Szkoleniową pt.
„Dobre pomysły na trudne zachowania”,

która odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2015 roku
w Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku
przy ul. Świerkowej 20.


Cel konferencji
Program konferencji
Formularz zgłoszeniowy
Mapa dojazdu

Celem konferencji jest propagowanie w Polsce efektywnego i nowoczesnego modelu wsparcia dla osób z autyzmem w każdym wieku, w szczególności w zakresie pracy z trudnymi i niebezpiecznymi zachowaniami.
Głównym wykładowcą będzie Dr. Gary W. LaVigna, współtwórca i dyrektor ds. klinicznych w Institute for Applied Behavior Analysis w Los Angeles (USA). Jest on cenionym na całym świecie specjalistą i autorytetem w dziedzinie zapobiegania i przeciwdziałania szczególnie trudnym oraz destrukcyjnym zachowaniom dzieci i osób dorosłych z zaburzeniami rozwojowymi. Gary LaVigna od 30 lat współpracuje z różnymi organizacjami, opracowując na ich prośbę nieawersyjne plany wsparcia dla osób przejawiających trudne i agresywne zachowania. Prowadzi seminaria na ten temat na całym świecie. Po raz pierwszy Gary LaVigna odwiedził Polskę w 2011 r., uczestnicząc w konferencji szkoleniowej dla profesjonalistów i nauczycieli pt. „Trudne zachowania – pozytywne podejście” zorganizowanej przez Fundację Synapsis z Warszawy. Ponieważ cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem postanowiliśmy zaprosić ponownie do Polski tego wybitnego specjalistę.

Na konferencje zapraszamy: rodziców, nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz przedstawicieli organizacji zajmujących się leczeniem, terapią i opieką nad osobami z autyzmem.

Koszt udziału w konferencji wynosi:
350,00 zł – dla osób, które wniosą opłatę konferencyjną do dnia 28 lutego 2015r.,
400,00 zł – dla osób, które wniosą opłatę konferencyjna po 28 lutym 2015r.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc, o udziale w konferencji zdecyduje data dokonania przelewu oraz przekazania imiennego zgłoszenia na formularzu dostępnym poniżej. Każda osoba zakwalifikowana do udziału zostanie indywidualnie zawiadomiona poprzez e-mail podany w zgłoszeniu.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod numer telefonu (85) 7194891 lub na adres e-mail: konferencja@kta.bialystok.pl
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej konferencji.

Program konferencji „Dobre pomysły na trudne zachowania”

24 kwietnia 2015r. (piątek)

 8:00 –  9:00 Rejestracja uczestników
 9:00 –  9:30 Otwarcie konferencji i powitanie
 9:30 – 17:30 Pozytywne drogi rozwiązywania problemów z zachowaniem u dzieci w każdym wieku – kilka dobrych pomysłów (Positive Ways to Fix Problem Behavior for Children [of all ages]: Some Good Ideas) – Dr. Gary W. LaVigna (Institute for Applied Behavior Analysis Los Angeles, USA)
Przewidywane przerwy:
11:30 – 12:00 serwis kawowy
14:30 – 15:30 obiad

25 kwietnia 2015r. (sobota)
MODUŁ I
Projekt: „Poznać nieznane”, czyli narzędzia wysokiej technologii wykorzystywane w tworzeniu systemów komunikacyjnych dzieci z autyzmem.

 8:30 –  9:15 Prezentacja projektu „Poznać nieznane” – Rafał Średziński, Marta Reduta – Pieczywek (Stowarzyszenie „My dla innych”), Agnieszka Bułynko (OSTO)
 9:15 – 10:00 Pomoce wysokiej technologii wykorzystywane w alternatywnych i wspomagających metodach porozumiewania się dzieci z autyzmem – Łukasz Piwowarczyk (OSTO)
10:00 – 11:30 Tworzenie i poszerzanie systemów komunikacyjnych dzieci z autyzmem z wykorzystaniem tabletów – Marta Busko, Krzysztof Werda, Agnieszka Lisowska (OSTO)
11:30 – 12:00 serwis kawowy

MODUŁ II

12:00 – 17:00 Pozytywne drogi rozwiązywania problemów z zachowaniem u dzieci w każdym wieku – kilka dobrych pomysłów (Positive Ways to Fix Problem Behavior for Children (of all ages): Some Good Ideas) – Dr. Gary W. LaVigna (Institute for Applied Behavior Analysis Los Angeles, USA)
Przewidywane przerwy:
14:00 – 15:00 obiad
17:00 – 17:30 Podsumowanie konferencji


Jak dojechać

One Response to Konferencja: „Dobre pomysły na trudne zachowania”

  1. […] Behavior Support), importowanego do Polski za pośrednictwem Gary’ego Lavigna’i (np. „Dobre pomysły na trudne zachowania”); podstawą był, m.in. tekst LaVigna, G. W., Willis, T. J., & Donnellan, A. M. (1989). The […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapraszamy do skorzystania z poniższego oprogramowania do rozliczania PIT za 2013