Autyzm – VIP

Galeria naszych VIP-ów autyzmu

Jagiellonia – spot przygotowany na 2.IV
Więcej informacji o 2 kwietnia – Światowym Dniu Świadomości Autyzmu w Białymstoku:
kta.bialystok.pl/na-niebiesko-2016

 


 

Naszym V.I.P.-em został także Tomasz Kudaszewicz – parokrotny Mistrz Polski i Mistrz Świata z 2009 w paralotniarstwie. Na co dzień białostoczanin, prowadzący szkołę paralotniową Dragon.
W marcu 2016 nasi podopieczni mogli osobiście posłuchać o pasji latania, obejrzeć jak wygląda paralotnia i Białystok z lotu ptaka, podczas spotkania z Mistrzem w naszym Ośrodku.
Tomasz Kudaszewicz

 

Pan Wojciech Kujałowicz jest redaktorem w Polskim Radiu Białystok. Dziękujemy ludziom radia, którzy robią kawał dobrej roboty przybliżając w swych programach jak wygląda świat osób z autyzmem i ich rodzin.
Wojciech Kujałowicz

 

Wiem i Pomagam – Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski
–Sądzę, że najczęstszym problemem osób dotkniętych autyzmem może być niewłaściwa reakcja otoczenia na ich niektóre zachowania. Niesprawiedliwa krytyka, która bardzo boli ich rodziców i opiekunów – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – To niezrozumienie wynika z braku wiedzy. Dlatego bardzo potrzebne są takie akcje, jak ta.
http://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/autyzm-wiem-i-pomagam.html
Tadeusz Truskolaski

 

Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski.
Duet powstał 2 lata temu w Białymstoku. Są laureatami wielu prestiżowych konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej min. 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie Laureatami byli tacy artyści jak: Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Stanisław Sojka i wielu innych.Inspiracje czerpią z muzyki Żydów Sefardyjskich i Słowian. W Duecie Paweł odpowiada za oryginalne kompozycje i aranżacje, które są doskonałą oprawą dla niesamowitego głosu Izabeli.
Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski

 

Okiem obiektywu patrzy na świat i próbuje uchwycić, to co ulotne i przemijające.
Wojciech Wojtkielewicz – fotoreporter (Kurier Poranny i Gazeta Współczesna).
Wojciech Wojtkielewicz

 

Magdalena Gołaszewska – dziennikarka i prezenterka telewizyjna, związana z białostockim ośrodkiem TVP od 18 lat. Prowadzi programy na żywo, wywiady, debaty, programy rozrywkowe, gale i koncerty.
Jest osobą, która o autyzmie też dużo wie…. i pomaga.
Magdalena Gołaszewska

 

Agencja Ochrony D.S.Fokus też wie i pomaga. Od dwóch lat, na „Zaświeć się na Niebiesko” pod Ratuszem oraz na naszych niebieskich koncertach w Famie, pracownicy Agencji Ochrony D.S.Fokus dbają o to by było grzecznie i bezpiecznie.
Dziękujemy!
D.S.Fokus

 

Czeremszyna – mówią o sobie „Podlaska Hodowla Muzyki Żywej”, jeden z ciekawszych zespołów folkowych inspirujących się folklorem słowiańskim, głównie podlaskim. Powstał w listopadzie 1993 w Czeremsze. Podlasie, skąd pochodzi zespół, to specyficzny region, gdzie współżyje wiele kultur (m.in. polska, białoruska, ukraińska), co znajduje odzwierciedlenie w repertuarze kapeli. Od początku istnienia są to przede wszystkim pieśni ludowe w gwarze z Podlasia, ale nie tylko.
Podlasie to także region, w którym ludzie są otwarci na innych, w tym osoby z autyzmem. Zamieszkiwany jest przez ludzi przyjaznych i życzliwych.
Czeremszyna

Zapraszamy do skorzystania z poniższego oprogramowania do rozliczania PIT za 2013